zakup-drukarki

Gdzie kupić drukarkę 3d?


Doszliśmy do momentu , w którym przedmioty wokół nas mogą być, a nawet są już, produkowane sposób dla wielu dziwny i niezrozumiały. Ich produkcja nie odbywa się już w sposób klasyczny – są one po prostu – jak kol wiek dziwnie to brzmi – drukowane. Specjalistyczne maszyny, nazywane drukarkami 3D, używane są już niemal we wszystkich branżach; od medycznej, poprzez metalurgiczną, aż po odzieżową czy spożywczą. Drukarki coraz częściej wykorzystywane są również przez osoby prywatne. Nasuwa się zatem pytanie, gdzie można kupić  drukarkę 3D?

U producenta

Kupowanie od producenta zawsze jest najbezpieczniejsza i najpewniejszą z opcji. Po pierwsze dostajemy towar z pierwszej reki, po drugie, wiemy, że jest całkiem oryginalny, po trzecie wraz z drukarka ferowane są np. kursy czy szkolenia, a także profesjonalne oprogramowanie.

Ryzyko awarii – bierz to pod uwagę

Kupując sprzęt o sporej wartości, jakim bez wątpienia jest drukarka działająca w technologii 3D musimy myśleć o tym, co stanie się, gdy dojdzie do awarii. Jeżeli kupujemy produkt u producenta, zapytajmy o to – zapytajmy co mamy wtedy zrobić, do kogo się zgłosić oraz jak długo będzie trwała naprawa i czy w twoim mieście znajduje się jakiś serwis. Wiele osób korzysta również z wielu nowych sklepów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, w których znajdziemy po pierwsze bardzo duży wybór drukarek pochodzących od dobrych i znanych producentów, a po drugie – fachowców, którzy na drukarkach się po prostu znają i wiele nam podpowiedzą.

Czego nie robić?

Najgorszym rozwiązaniem, które może przyjść nam do głowy (a niestety duża część osób zainteresowanych zakupem właśnie tak robi) to kupno drukarki 3D w supermarkecie. Po pierwsze, wybór drukarek w takich miejscach jest naprawdę bardzo mały – nie będziesz mógł zatem zdecydować się na tę drukarkę, która naprawdę przypadnie Ci do gustu. Po drugie, pracownicy supermarketu nie będą mieli odpowiedniej wiedzy na temat takiego sprzętu – znacznie lepiej porozmawiać z prawdziwym fachowcem lub chociaż z osoba, dla której druk 3D jest prawdziwą pasją.

Maksymilian Bednarski

Maksymilian Bednarski

Informatyk z zawodu i pasji. Specjalista z zakresu technik drukarskich 3d oraz doboru sprzętu do tego rodzaju prac. Ceniony za fachowe podejście do tematu oraz zmierzanie za najnowszymi trendami.

Więcej postów