skaner-3d

Ile trwa skanowanie 3d?


Bardzo często osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z technologią 3D idealizują ją. Wprawdzie jest to technologia innowacyjna, dająca ogromne możliwości, zarówno w zakresie architektury jak i  medycyny, a także wielu, wielu innych, nie jest jednak idealna. Jej największa wadą jest… czas.

Drukowanie w drukarce 3D nie odbywa się bardzo szybko – jej właściciele muszą się do tego przyzwyczaić uzbroić w cierpliwość – niektóre wydruki mogą trwać nawet kilkanaście lub więcej godzin. Czy jednak tak samo jest ze skanowaniem przedmiotów? Ile tak naprawdę trwa ich skanowanie? 

 Bardzo szybkie, nie zawsze dokładne

Skanowanie jest znacznie łatwiejsze i szybsze aniżeli druk w technologii 3D. Skanowanie trwa zaledwie kilka minut – oczywiście, im większy obiekt, tym skanowanie będzie trwało nieco dłużej, jednak z pewnością nie będziesz tym zajęciem zniecierpliwiony. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze skan będzie prawidłowy –  po sprawdzeniu go może okazać się, że nie jest dokładny i trzeba go wykonać ponownie. Obecnie, kiedy skanery wykorzystywane są bardzo często, czas jest niezwykle ważny. Urządzenia te stosuje się w sytuacjach, kiedy potrzebujemy szybkiej reakcji – np. w czasie wykopalisk, ale również w sytuacjach, kiedy spieszy się klientom – wiele firm oferuje bowiem usługi skanowania całych postaci, następnie drukując je do postaci figurek. Z takiej usługi korzystają np. przyszli małżonkowie, którzy chcą na swoim torcie weselnym zobaczyć własne postacie. Wielu ludzi w ten sposób upamiętnia również wiele wydarzeń ze swojego życia, np. ciąże – można zatem się zastanawiać, czy druk 3D zastąpi w przyszłości klasyczna fotografię? To całkiem możliwe!

Jesteś zainteresowany zakupem skanera 3D? Jeżeli chcesz, aby Twoja praca ze skanowaniem przebiegała pomyślnie i tak szybko, jak to tylko możliwe, zdecyduj się na zakup skanera dobrej firmy. Jedną z nich bez wątpienia jest MakerBot – w ich ofercie znajdują się skanery przeznaczone do różnych działań – z pewnością zatem znajdziesz model idealny dla siebie. Oczywiście na rynku można znaleźć jeszcze kilka innych dobrych producentów.

Maksymilian Bednarski

Maksymilian Bednarski

Informatyk z zawodu i pasji. Specjalista z zakresu technik drukarskich 3d oraz doboru sprzętu do tego rodzaju prac. Ceniony za fachowe podejście do tematu oraz zmierzanie za najnowszymi trendami.

Więcej postów