konferencje

Konferencje druku 3d


Jeszcze kilka lat temu mało kto w Polsce słyszał o drukarkach działających w technologii 3D. Przez ten czas jednak bardzo dużo się zmieniło. Okazuje się, że dziś niemal każdy słyszał o drukarkach 3D, co więcej wiele osób decyduje się również na ich zakup, nawet do celów prywatnych (pomimo nadal wysokiej ceny). Drukarki stosuje się również w wielu firmach i instytucjach – niekiedy wydają się wprost niezastąpione. To wszystko sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na wiedzę z tego zakresu. 

Gdzie osoby zainteresowane wydrukiem mogą zdobyć odpowiednią wiedzę? Cóż, w Internecie jest wiele, ale jednak nie wszystko – właśnie dlatego wiele osób decyduje się na wzięcie udziału w konferencjach na temat druku 3d.

Konferencje – gdzie są organizowane i czego możemy się na nich dowiedzieć? 

Konferencje traktujące o druku 3D są coraz częstszym zjawiskiem. Nie ma w tym niczego dziwnego – zainteresowanie drukiem przestrzennym znacznie się zwiększyło, druk 3D wykorzystywany jest coraz częściej w różnych dziedzinach, konieczne są zatem konferencje i dyskusje na jego temat. Gdzie organizowane są konferencje? Na całym świecie! Organizowane są przez firmy, sympatyków i hobbistów, a także przez instytucje. Nie każdego przecież interesuje druk 3D w medycynie (są to jedne z najczęściej organizowanych konferencji druku 3D na świecie), czy też w architekturze, albo budownictwie – konferencje organizowane są więc tematycznie, tak, aby każdy znalazł spotkanie idealne dla siebie. Czego możemy dowiedzieć się na takich konferencjach? Oczywiście zależy to od jej tematyki, jednak najczęściej są to spektakularne dokonania w danej dziedzinie za pomocą druku 3D, nowości z branży, a także plany, a więc wszystko czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie i nad czym aktualnie trwają prace. Na konferencjo możesz dowiedzieć się, wszystkiego co Cię interesuje – nie tylko spraw dotyczących sprzętu, ale również np. filamentów. Jeżeli masz szansę wziąć udział w konferencji – nie wahaj się! To zawsze dobre doświadczenie!

 

Maksymilian Bednarski

Maksymilian Bednarski

Informatyk z zawodu i pasji. Specjalista z zakresu technik drukarskich 3d oraz doboru sprzętu do tego rodzaju prac. Ceniony za fachowe podejście do tematu oraz zmierzanie za najnowszymi trendami.

Więcej postów