zywica formlabs

Nowa żywica jubilerska od Formlabs


Firma Formlabs to jedna z najbardziej znanych firm oferujących drukarki 3D, pracujące w technologii SLA. Desktopowe drukarki 3D cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza model Form 2, a sama firma wciąż rośnie w siłę – jej wartość to już miliard dolarów! Oprócz samych drukarek Formlabs oferuje również żywice. Najmłodszym „dzieckiem” firmy jest żywica jubilerska Castable Wax.

Formlabs – reaguje na potrzeby rynku

Formlabs jest firma, która bardzo elastycznie reaguje na potrzeby rynku. Dzięki temu od lat zajmuje czołową pozycję wśród firm oferujących desktopowe drukarki. Obecnie wiele branż wykorzystuje w swojej pracy drukarki 3D. Dużym zainteresowaniem cieszą się drukarki polimerowe, które zapewniają bardzo dużą precyzję i dokładność – wykorzystywane są przede wszystkim w jubilerstwie. I to właśnie dla jubilerów dedykowana jest nowa żywica od Formlabs.

Żywica dla Jubilerów

Castable Wax to nie pierwsza żywica od Formlabs dla jubilerów. Żywice od tego producenta charakteryzują się trwałością ,są bezpieczne i nie zawierają żadnych lotnych rozpuszczalników. Do żywic jubilerskich zaliczyć można:

• Castable Resin – bardzo oryginalna formuła. Jest to czysty polimer. W jubilerstwie wykorzystywany bardzo często!
• Grey – sprawdzi się bardzo dobrze wszędzie tam, gdzie ważna jest dokładność i precyzja. Jest to materiał trwały, idealny do szybkiego prototypowania.
• High Temp – żywica charakteryzująca się bardzo dużą odpornością. Świetnie nadaje się nie tylko w jubilerstwie, ale także do tworzenia elementów przemysłowych.

Nową żywicą od Formlabsa jest Castable Wax. Co ja charakteryzuje? Przede wszystkim jej twórcy chcieli stworzyć żywicę bardzo wysokiej jakości, trwała i odporną, która będzie idealna do niedrogiej drukarki. Wydaje się, że świetnie się im to udało. Druk 3D może pochwalić się nową żywicą, która zapewnia gładką powierzchnię wydruków, wysoką wytrzymałość. Oprócz tego idealnie nadaje się do precyzyjnego druku szczegółów. Ale to jeszcze nie wszystkie zalety żywicy Castable Wax. Żywica, jak zapewnia producent, spala się bezresztkowo, co oznacza, że po wykonanej pracy, nie znajdziemy żadnych zanieczyszczeń. Model wydrukowany z tej żywicy nie wymaga dodatkowego utwardzania – wystarczy jedynie umycie prototypu w izopropanolu.

To wszystko sprawia, że jest to jedna z najbardziej interesujących obecnie żywic na rynku druku 3D, przeznaczonych głównie dla jubilerów.

Więcej informacji na stronie: www.cadxpert.com.pl

Maksymilian Bednarski

Maksymilian Bednarski

Informatyk z zawodu i pasji. Specjalista z zakresu technik drukarskich 3d oraz doboru sprzętu do tego rodzaju prac. Ceniony za fachowe podejście do tematu oraz zmierzanie za najnowszymi trendami.

Więcej postów