makerbot

Ranking drukarek 3d


Zastanawiasz się nad kupnem drukarki? A może po prostu jesteś miłośnikiem druku i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Przede wszystkim powinieneś poznać ranking drukarek 3d. Trudno powiedzieć, czy rankingi drukarek są obiektywne – raczej nie , bo przecież każdy drukujący posiada własne odczucia, jednak – z drugiej strony – każdy z korzystających z konkretnej drukarki widzi, jak wygląda gotowy już produkt.

W ostatnim czasie jedną z najwyżej ocenianych drukarek 3D jest XYZ Printing da Vinci Junior 1.0. Cena tej drukarki jest bardzo korzystna i nie przekracza 2 tyś zł, a rozmiary wydruku wynoszą 15 x 15 x 15 cm. Kolejna drukarka wysoko oceniana przez użytkowników to Velleman K8200 – rozmiar wydruku wynosi 20 x 20 x 20. V kosztuje nie więcej niż 2,5 tys  zł.  Na kolejnym miejscu znajdziemy drukarkę M3D Micro 3D za cenę nie przekraczającą 3 tyś PLN. Drukarkę tę można zakupić w różnych kolorach obudowy. Użytkownicy cenią sobie również jeszcze inny model drukarki od firmy Velleman, a dokładniej K8400 – rozmiar wydruku wynosi 18 x 20 x 10 cm. Cena tej drukarki również nie powinna przekroczyć 3 tyś zł. Podobną cenę reprezentuje również bardzo lubiany przez zapaleńców druku 3D Reprap 100310, którego wymiary druku wynoszą 15 x 15 x 15 cm. N dalszych miejscach wymienia się XYZ Printing da Vinci 2.0, XYZ Printing da Vinci 1.1 Plus, XYZ Printing da Vinci 1.0, a także Monkeyfab prime 3D i Robo 3D R1. Ostatnia z tych drukarek jest najdroższa z przedstawionych i kosztuje nieco ponad  5 tys zł. Oczywiście z rankingiem tych nie trzeba się zgadzać – zostały tu bowiem przedstawione najbardziej podstawowe drukarki 3D, cieszące się jednak dużą niezawodnością. Na liście nie ma jednak drukarek z wyższej półki – zabrakło chociażby takiej firmy jak MakerBot.

Aby zakupić najlepszą dla siebie drukarkę, warto  zamówić od producenta próbki wydruków. Warto również pojrzeć fora internetowe, na których można znaleźć wiele przydatnych opinii.

Maksymilian Bednarski

Maksymilian Bednarski

Informatyk z zawodu i pasji. Specjalista z zakresu technik drukarskich 3d oraz doboru sprzętu do tego rodzaju prac. Ceniony za fachowe podejście do tematu oraz zmierzanie za najnowszymi trendami.

Więcej postów