drukarka 3d

Tania drukarka 3d – warto kupić?


Uważasz, że drukarka 3D Ci się przyda i chcesz ją zakupić? Oczywiście, możesz to zrobić, tym bardziej, że dostęp do nich jest obecnie bardzo prosty, a drukarek jest naprawdę wiele! Niestety, wiele osób, które chciałyby zakupić takie cacko są nieco zdziwione, kiedy widzą ceny…

Drukarki 3D tanieją

Prawdą jest, że druk 3D jest coraz popularniejszy. Popularniejsze stają się również same drukarki, a to powoduje, że  obniżają się ich ceny. Niestety obniżki te nie są bardzo zauważalne. Mimo to drukarkę 3D możemy już zakupić za około 1,5 tyś PLN. Czy jednak warto pokusić się o taki zakup? To zależy!

Tania drukarka 3d to nie znaczy zła drukarka – nie ma bowiem złych drukarek 3D, są jedynie drukarki źle dopasowane do wymagań. Drukarki możemy bowiem podzielić na kilka różnych typów. Jednym z nich są drukarki dla najmłodszych. Najczęściej w ich nazwie znajdziemy słowo „junior”. Modele takie coraz częściej kupowane są na różne okazje dla dzieci i nastolatków, a także zakupują je szkoły – oczywiście najczęściej te prywatne. Drukarki takie nalezą do jednych z najtańszych modeli, jednak są one bardzo podstawowe. Innym rodzajem drukarki są te jeszcze nie profesjonalne, ale przeznaczone już do nieco poważniejszych zadań. One kupowane są najczęściej przez hobbistów i osoby zainteresowane drukiem w warunkach domowych. Takich drukarek nie używa się raczej w firmach. Ich ceny zaczynają się od kilku tysięcy. Dobrej jakości drukarkę można zakupić już za ok. kilkanaście tysięcy. Nie jest to oczywiście mało, jednak w porównaniu z profesjonalnymi i przemysłowymi drukarkami, które tworzą kolejną grupę, wydają się naprawdę tanie. Drukarki tego typu naprawdę warto kupić. Drukarki możemy klasyfikować jeszcze inaczej; wyróżnia się bowiem najtańsze, a więc te do samodzielnego złożenia oraz drukarki gotowe. Jedne i drugie mają swoich zwolenników – jak łatwo można się jednak domyślić, znacznie wygodniejsze w użytku są drukarki już złożone – maja także większa funkcjonalność.

 

Maksymilian Bednarski

Maksymilian Bednarski

Informatyk z zawodu i pasji. Specjalista z zakresu technik drukarskich 3d oraz doboru sprzętu do tego rodzaju prac. Ceniony za fachowe podejście do tematu oraz zmierzanie za najnowszymi trendami.

Więcej postów